Video

19/11/2014 19:01:21

Fier, tre arrestime pėr kontrabandė

Tė arrestuarit janė shtetasit Klodian Baēja, Klidian Rrapaj dhe Ēapajev Driza


TIRANĖ - 3 Shtetas janė prangosur nė qytetin e Fierit nga uniformat blu tė kėtij qarku, pasi dysohet janė autor tė vjedhjes sė 20 mijė litrave hidrokarbur. Burime nga Policia e Fierit bėjnė tė ditur se tė arrestuarit janė shtetasit Klodian Baēja, Klidian Rrapaj dhe Ēapajev Driza, tė cilėt janė ndaluar nga Policia nė “Kallm” tė Fierit, teksa po transportonin me njė autobot tip “Vlovo” me targa “AA 267 JU” njė sasi prej rreth 20 mijė litrave hidrokarbur, e cila dyshohet se ėshtė vjedhur nga shtetasit nė fjalė, pasi nuk kishin dhe dokumentacionin pėrkatės. Policia e Fierit ka nisur menjėherė hetimet pėr tė kuptuar nėse ka edhe persona tė tjerė tė pėrfshirė nė ngjarje.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 544 here