Video

18/11/2014 18:51:57

Arrestohet tre elektriēistė

Pesė persona arrestohen nga policia nė vijim tė aksionit kundėr vjedhėsve tė energjisė elektrike


ELBASAN - Tre elektriēistė si edhe dy persona tė tjerė janė arrestuar nga Policia, nė vijim tė aksionit kundėr vjedhėsve tė energjisė elektrike. Ditėn e sotme Policia nė bashkėpunim me OSHEE kanė bėrė tė mundur arrestimin e tre elektriēistėve Jemin Dragoti 56 vjeē, Nazmi Zani 54 vjeē si edhe Roland Zani 46 vjeē qė tė tre me banim nė Gramsh. Arrestimi i tyre u bė pasi kanė marrė detyrė pėr tė prerė energjinė elektrike pėr abonentė debitor nė fshatin Vidhan Gramsh, ku kanė prerė vetėm pėr 7 abonentė, ndėrsa pėr 2 abonentė tė tjerė debitor nuk e kanė bėrė prerjen e energjisė. Ndaj tyre rėndon akuza “ shpėrdorim detyre”, ndėrsa janė arrestuar edhe Irakli Qosja 48 vjeē me banim nė fshatin Katund i Ri nė Elbasan, si edhe Robert Bahja pasi gjatė njė aksioni ushtruar nė banesėn dhe lokalin e tyre nė bashkėpunim me specialistė tė OSHEE nė aparatin matės tė enegjisė elektrike nė kundėrshtim me ligjin, ata kanė rilidhur energjinė elektrike, duke ndryshuar dhe aparatin matės. Ndėrkaq, Policia bėn tė ditur se vijon kryerja e veprimeve proēeduriale pėr raste tė tjera tė konstatuara nga strukturat e Policisė.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 654 here