Video

04/11/2014 13:05:42

Drogė nė kufirin grek, 5 nė pranga

Operacioni u realizuar nga Sektori pėr Narkotikėt dhe Trafiqet Korēė, nė bashkėpunim me Drejtorinė Rajonale Kufitare Migracionit Korēė, u bė e mundur realizimi me sukses i operacionit Pilotėt


KORCĖ - Policia e Korēės ka arrestuar 5-sė shtetas tė cilėt janė kapur me rreth 85 kilogramė lėndė narkotike nė kufirini jeshil mes Shqipėrisė dhe Greqisė. Burime nga Policia juglindore kanė bėrė tė ditur se arrestimet janė realizuar rreth orės 3:00 tė mėngjesit nė kuadėr tė operacionit “Pilotėt”. Operacioni u realizuar nga Sektori pėr Narkotikėt dhe Trafiqet Korēė , nė bashkėpunim me Drejtorinė Rajonale Kufitare Migracionit Korēė, u bė e mundur realizimi me sukses i operacionit: “Pilotėt”, nė pėrfundim tė tė cilit nė hyrje pėr nė Republiken e Shqipėrisė, nė afėsi tė Pikes se Kalimit Kapshticė u bė arrestimi i shtetasve : Dritan Agim Myftafarago, vjec 22, Sonil Ēelnik Lika, vjec 25, banuesa nė Bulgarec – Korēė, Ylli Ali Horanlli, vjec 28, banues nė Dishnicė – Korēė, Dorald Pandi Lemellari, vjec 22 , banues nė Voskop – Korēė, si dhe Stiljan Kasėm Lika, vjec 27, banues nė Dvoran – Korēė. Arrestimi i tyre u bė si autorė tė dyshuar tė trafikimit nėpėrmjet kufirit jeshil tė 84 kg. e 287 gr. lėndė e dyshuar si narkotike cannabis sattiva, sekuestruar nga policia greke nė tokėn e tyre rreth orės 03.00, datė 03.11.2014. Nė cilėsinė e provės nga ana jonė jane sekuestruar 3 automjete dhe 7 aparatė celularė tė markave tė ndryshme. Materialet I kaluan Prokurorisė, nenet 283/a – 25, 297 tė Kodit Penal.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 676 here