Video

11/11/2014 19:30:48

Kapen faturistėt e energjisė

Tė arrestuarit janė Dile Bahri Xhafa, vjeē 52, banuese nė lagjen 16 Korēė, me detyrė faturuese e energjisė elektrike


KORCE - Policia Korēės ka arrestuar dy shtetas tė cilėt akuzohen se nė bashkėpunim me njėri-tjetrin kanė konsumuar veprėn penale tė vjedhjes sė energjisė elektrike. Burime nga Policia e qytetit juglindor bėjnė tė ditur se tė arrestuarit janė Dile Bahri Xhafa, vjeē 52, banuese nė lagjen 16 Korēė, me detyrė faturuese e energjisė elektrike, si dhe Gentian Fatos Goskova, vjeē 30 , banues ne lagjen 2 Korēė, pronar inje lokali “Bar-Kafe”. Nga kontrolli i ushtruar nė matesin e energjisė elrektrike, sqarojnė burimet, nė lokalin e shtetasit Gentian Goskova, dyshohet se ėshtė konsumuar vepra penale e vjedhjes sė energjise elektrike, duke u favorizuar nga faturuesja Dile Xhafa.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 623 here