Video

25/07/2014 15:21:16

Nderohet eksperti i filatelisė

Francesko Maria Amato, ekspert nė fushėn e filatelisė botoi katalogun e specializuar tė pullave shqiptare tė periudhės 1913 – 1944


TIRANĖ - Kryetari i Bashkisė Fier, Baftjar Zeqaj, ka nderuar me Ēertifikatėn e Mirėnjohjes z. Francesko Maria Amato, ekspert nė fushėn e filatelisė “Pėr botimin e katalogut tė specializuar tė pullave shqiptare tė periudhės 1913 – 1944, nėpėrmjet tė cilit jep njė kontribut tė shquar tė prezantimit tė historisė sė Shqipėrisė dhe nė mėnyrė tė vecantė pėr qytetin e Fierit”. Francesco Maria Amato,l indur nė Sulmona (Italia), jeton nė Anzio dhe Romė ku ka mbaruar studimet pranė Pontificia Universitą Lateranense tė Vatikanit, ka ndjekur titullin akademik pėr Shkencat Fetare me specializim nė Pedagogji – Didaktikė dhe Mastėr Specializimi njėvjecar pėr Restaurimin, Mbrojtjen dhe Vlerėsimin e trashėgimisė kulturore tė Kishės. Eshte ekspert filatelik nga 1992 i Gjykatės Ushtarake dhe i Dhomės sė Tregtisė nė Romė, me disa tituj e vlerėsime ndėrkombėtare.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 1054 here