Video

03/11/2014 14:49:15

Padi ndaj ish kreut tė qarkut Vlorė

Hetimi ndaj kėtij shtetasi ka nisur pas kallėzimit tė dorėzuar nė 29 gusht 2014 nga ana e Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive dhe Konfliktit tė Interesave


VLORĖ - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė dėrgoi pėr gjykim kėrkesėn ndaj shtetasit Anesti Dhimojani, ish-Kryetar i Kėshillit tė Qarkut tė Vlorės, akuzuar pėr veprėn penale tė “refuzimit pėr deklarim tė interesave private (deklaratės sė pasurisė), parashikuar nga neni 257/a, paragrafi i parė i Kodit Penal. Hetimi ndaj kėtij shtetasi ka nisur pas kallėzimit tė dorėzuar nė 29 gusht 2014 nga ana e Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive dhe Konfliktit tė Interesave (ILDKPKI).
Nga hetimi ka rezultuar se shtetasi Dhimojani nuk ka dorėzuar deklaratėn e interesave private ‘Pas largimit nga funksioni”, pavarėsisht se ai kishte njoftim zyrtar mbi kėtė detyrim dhe fillimisht ndaj tij ishte aplikuar edhe masa administrative “gjobė” pėr vonesė nė deklarim.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 741 here