Video

22/09/2014 18:47:01

Nė kėrkim pėr njė tė ardhme

Elvira Gega punon si pastruese dhe jo si recepsioniste, nė njė rezidencė. Ajo ka probleme me shtyllėn kurrizore, por nuk mund t'ia lejojė vetes tė pushojė as dhe njė ditė


SARANDE - Kur kamerat para saj u fikėn, Elvira (intervista) mbijetonte me njė asistence prej 3000 lekė, njė pension prej 8000 lekė dhe me njė qera pėr t'u paguar 10 mijė lekė nė muaj. Pasi pronarėt ku punonte nė fillim e larguan, aktualisht punon nė njė rezidencė, si pastruese. E pėrdtishmja e saj fillon dhe mbaron me punėn, por pėr tė gjithēka vėshtirėsohet nė ditėt kur kalon krizat e shtyllės kurrizore, ditė pėr tė cilat mjeku i rekomandon tė rrijė nė shtrat. Aktualisht tefonatat kanė pushuar. Njerėz qė interesohen pėr tė nuk ka mė. Policinė nuk e ka marrė nė telefon, sepse nuk ka patur ndonjė shqetėsim nga askush. Prokuroria ka kėrkuar tė marrė nė pyetje tė bijen, por ajo nuk ka pranuar. E kontaktuar nga HermesNews, ajo thotė se aktualisht po punon dhe nuk ankohet dhe pse nuk ėshtė e siguruar ende nė punė. Duhet t'i paguajė ajo sigurimet, ēfarė do tė thotė se rrogė qė do tė marrė do tė jetė mė e ulėt. Gruaja qė pati kurajon tė denoncojė ngacmuesin e saj, duket se ka hyrė nė rrjedhėn normale tė jetės, brenda njė tė pėrditshmeje mes indiferencės dhe pasigurisė.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 822 here