Video

11/11/2014 19:19:55

Librazhd, sekuestrohet droga

Zbulohet banda e shpėrndarėsve tė drogės


LIBRAZHD - Policia e qarkut tė Elbasanit arrestoi mėngjesin e sė martės tre persona, tė cilėt akuzohen pėr veprėn penale “ prodhim dhe shitje tė lėndėve narkotike e kryer nė bashkėpunim”, ndėrsa sekuestroi njė sasi prej 7.2 kilogram lėndė narkotike e llojit kanabis sativa. Burime tė Policisė bėjnė tė ditur se “ janė arrestuar nė flagrancė Mimoza Balazi 42 vjeē, Ardian Kojku 24 vjeē si edhe Fatmir Kojku 34 vjeē qė tė tre me banim nė qytetin e Librazhdit. Arrestimi i tyre u bė pasi nė bashkėpunim me njėri-tjetrin merreshin me shpėrndarje tė lėndės narkotike tė llojit kanabis sativa. Policia ushtroi njė kontroll nė banesėn e Fatmitr Kojkut, ku iu gjet dhe iu sekuestruan 2 kuti kartoni, tė cilat ishin tė mbushura me material bimor tė thatė, e dyshuar si lėndė narkotike kanabis sativa. Nė banesėn e tij u kap nė flagrancė Mimoza Balazi, e cila po dilte me njė thes amballazhi plastik, i mbushur me material bimor tė thatė, i cili pėr nga aroma dhe karakteristikat ngjason me lėndėn narkotike kanabis sativa. Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar nė banesėn e Ardian Kojkut, ėshtė gjetur njė qese amballazhi me ngjyrė tė bardhė e mbushur me material bimor tė thatė, i cili ngjason me lėndėn narkotike kanabis sativa. E gjitha lėnda narkotike e sekuestruar ėshtė 7 kg e 209gr. Mėsohet se tre tė arrestuarit janė tė afėrm me njėri tjetrin, ndėrsa materialet nė ngarkim tė tyre.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 581 here