Video

30/10/2014 16:06:46

Takim brezash

Shahistėt mblidhen tek Qendra Kulturore e Fėmijėve


VLORE - Nxėnės tė shkollave 9 vjeēare tė Vlorės dhe shashistė tė moshave tė ndryshme, anėtarė tė shoqatės sė shahut, u pėrfshinė nė njė aktivitet tė organizuar nga Qendra Kulturore e Fėmijėve e kėtij qyteti, nė kuadrin e 70 vjetorit tė Ēlirimit tė Atdheut. Ky aktivitet, i emėrtuar “Takim brezash”, tėrhoqi vėmendjen e dhjetra bashkėmoshatarėve tė shahistėve pjesėmarrės. Pėr disa orė me rradhė, godina e Qendrės Kulturore tė Fėmijėve, u shndėrrua nė njė mjedis sportiv, ku dashamirėsit e kėtij sporti, mbėshtetėn protagonistėt e aktivitetit. Nė pėrmbyllje tė kėtij takimi brezash, u dhanė edhe ēertifikata mirėnjohjeje pėr shahistėt e vegjėl, qė kanė zgjedhur tė ndjekin kėtė sport. Ne kampionatin e shahut ne Vlore Foto Harilla Koēi (1)Ky ėshtė njė nga aktivitetet e shumta, qė po zhvillon Qendra Kulturore e Fėmijėve e qytetit tė Vlorės, nė kuadrin e 70 Vjetorit tė Ēlirimit tė Atdheut.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 603 here