Video

22/10/2014 14:10:10

E reja denocon tė dashurin

S.T, deklaroi se i riu me iniciale M.B ka tentuar ta shfrytėzojė pėr prostitucion nė Itali

KORCE - Njė vajzė e moshės 18-vjeēare ka denoncuar dje pranė Drejtorisė sė Qarkut Korēė pėr tė denoncuar njė 23-vjeēar se pėrmes premtimit pėr dashuri dhe martesė ka tentuar ta shfrytėzojė pėr protsitucion. 18-vjeēarja me inicialet S.T, me banim nė Korēė, deklaron se me inicialet M.B duke shfrytėzuar njė lidhje intime midis tyre, duke i premtuar dashuri e martesė dyshohet se kėrkon ta ēojė nė Itali pėr shfrytėzim prostitucioni. Pas kėtij kallėzimi, shtetasi M.B ėshtė shpallur nė kėrkim nga Policia dhe po ndiqet penalisht nė gjendje tė lirė. Burime nga policia e Korēės ka bėrė t ditur se dokumentacioni ėshtė dorėzuar nga prokurori dhe tashmė m23-vjeēari do tė hetohet penalisht pėr akuzėn e “Mashtrimit” dhe “Tentaticės pėr shfrytėzimi tė njė personi tė rritur pėr prostitucion”./a.g/

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 682 here