Video

18/11/2014 17:57:11

Arrestohet Saimir Tahiri

Shkarkohet drejtorja e shkollės ''28 Nentori'', Albana Bushati, nxėnėsit lėnė mėsimin deri nė orėn 14:00 (?!)


SHKODER - Operacioni i koduar "motori" ėshtė finalizuar sot nga blutė e shkodrės. Nė fund tė tij u kap nė flagrancė banda qė vidhte motora nė veri dhe nė Tiranė. Pas njė seri denoncimesh tė bėra nga qyteterėt dhe hetime tė njėpasnjėshme, u zbuluan hajdutėt e motorave, tė gjithė tė rinj me precedentė penalė.

Bėhet fjalė pėr Saimir Demir Tahiri vjeē 19, banues nė Rrogozhinė, i dėnuar pesė herė pėr vjedhje, I. K., vjeē 16, banues nė Babrru Tiranė, E. S., vjeē 15, banues nė Tiranė, i denuar dy herė pėr vjedhje, S. A., vjeē 17, banues nė Selitė Tiranė, i dėnuar dy herė pėr vjedhje.

Gjithashtu u bė shpallja nė kėrkim e shtetasve Emro Mejdani, vjeē 19, banues nė Tiranė, i dėnuar mė parė pėr vjedhje, A. M., vjeē 17, banues nė Tiranė i denuar mė parė pėr vjedhje.Kėta shtetas nė bashkėpunim me njeri - tjetrin me datė 17.11.2014, nė orėt e para tė mėngjesit kanė vjedhur njė televizor plazma nė lokalin e shtetasit A. M., lagjia Vasil Shanto Shkodėr.

Po ashtu nga vazhdimi i hetimeve rezultoi se kėta janė autor nė 12 raste tė vjedhjes sė motorėve nė qytetin e Shkodrės dhe konkretisht, kanė vjedhur motorat e shtetasve: E. K., lagjia Naim Gjylbegu Shkodėr, A. T., lagjia Qemal Stafa Shkodėr, A. Ē., lagjia Tre Heronjtė Shkodėr, T. Ē., lagjia Perlat Rexhepi Shkodėr, D. Z., lagjia Ndoc Mazi Shkodėr.

Banda ka kryer deri tani 56 vjedhje tė tjera nė Tiranė, kryesisht motorė, automjete, biēikleta, ēanta dore, dyqane dhe njė shoqatė. Hetimet vazhdojnė.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 589 here