Video

08/11/2014 17:44:09

Zbulohet banda e drogės tek plazhi

Operacioni u realizua nė lagjen nr. 13 nė qytetin e Durrėsit nė atė qė njihet me emrin zona e plazhit. Arrestohen katėr persona


DURRES - Antidroga nė Durrės arrestoi dje katėr persona nėn akuzėn pėr trafik droge. Lajmi u dha nga policia e durrėsit. Banda, mes tyre dhe njė 18 vjeēare, akuzohej pėr shpėrndarje droge. Ata ishin dhe organizatorėt e njė rrjeti tė shpėrndarjes sė drogės nė drejtim tė italisė. Gjatė operacionit tė koduar Ndėshkimi, policia bllokoi dhe njė sasi prej rreth 1,25 kg heroinė e pastėr e cila ishte pėrgatitur pėr t’u hedhur nė treg.

Operacioni u realizua nė lagjen nr. 13 nė qytetin e Durrėsit nė atė qė njihet me emrin zona e Plazhit dje nė mesditė, kur policia ndėrhyri nė njė automjet, duke bllokuar katėr personat dhe duke i arrestuar ata mė pas si dhe duke iu bllokuar edhe sasinė e lėndės narkotike. Erjon Kasa 26 vjeē, lindur dhe banues nė lagjen nr.1 nė Durrės, i njohur me pseudonimin “Kinezi”, Renald Llani, Besmir Toēilla, nga Kukėsi dhe banues nė lagjen nr.13, i dėnuar mė parė pėr grabitje me armė, si dhe Sanduela Tagani nga Kavaja banuese nė lagjen nr.13 nė Durrės., u arrestuan nė flagrancė hetuesit e zyrės sė Antidrogės, dje nė mesditė nė lagjen nr.13 tė qytetit tė Durrėsit.

Heroina u gjet e fshehur nė 2 vetura tė bllokuara dhe nė trupin e personave. Policia tha se kishte gjetur edhe disa pako tė vogla me heroinė, tė gatshme pėr shitjen nė treg. Nuk dihet ende se nga vinte droga dhe cila ishte destinacioni i saj.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 630 here