Video

23/10/2014 10:27:00

Ndalohen klandestinėt nga Siria

Policia ndalon makinėn me klandestinė dhe shoqėruesit shqiptarė

VLORE - 29 klandestinė nga Siria u ndaluan ditėn e sotme nga policia e Vlorės: tre shqiptarė ranė nė pranga. Ndodhi rreth orės 02:00 tė mėngjesit tė sotėm nė Dhėrmi. Policia ndaloi makinat nė Orikum. Mes klandestinėve ndodheshin gra e fėmijė. Bashkė me to u sekuestrua dhe makina qė i shoqėronte tip “Opel” me targa AA 877 DN. Nė pranga ranė drejtuesi i fugonit, Klodian Taga 25 vjeē, banues nė Tiranė si dhe drejtuesi i makinės, Eri Jauri 23 vjeē banues nė Tiranė, pasagjer Klodian Farka 25 vjeē, banues nė Gjirokastėr, tė cilėt akuzohen pėr veprėn penale "Dhėnie ndihme pėr kalim te paligjshėm tė kufirit" tė kryer nė bashkėpunim.

HermesNews - ©2014

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 760 here