Video

11/11/2014 08:22:21

Dhunon prindėrit, arrestohet

40 vjeēari denoncohet nga prindėrit e tij pėr dhunė


GJIROKASTER - Nė Gjirokastėr nga ana e Specialistėve pėr Krimet nė Komisariatin e Policisė Gjirokastėr u bė arrestimi nė flagrancė i shtetasit J. Misho, vjeē 40, pasi ky shtetas ka ushtruar dhunė fizike dhe psikologjike ndaj prindėrve tė tij, si dhe ka shkatėrruar orenditė e shtėpisė.Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr pėr veprėn penale ”Dhunė nė familje” dhe “Shkatėrrim prone”parashikuar nga nenet 130/a e 150 tė Kodit Penal.

komunikatė pėr shtyp

Dėrgo me email | Stampo artikullin | Artikulli ėshtė lexuar 546 here