Video

18/11/2014 19:37:26

JO marėveshje tė pjesėshme

Haziri, ''Marrėveshja e 10 qershorit ose do tė zbatohet nė tėrėsi ose nuk ka zbatim tė pjesshėm''


PRISHTINĖ - Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės , Lutfi Haziri, theksoi sot pas mbledhjes sė kryesisė sė kėsaj partie se “pas mbledhjes qė do tė mbajnė edhe me kryetarėt e degėve dhe pas mbledhjes sė Kėshillit tė Pėrgjithshėm qė do tė mbahet nesėr, do tė dalin me vendim pėrfundimtar rreth kėsaj ēėshtje”. “Marrėveshja e 10 qershorit ose do tė zbatohet nė tėrėsi ose nuk ka zbatim tė pjesshėm”, tha Haziri nė njė prononcim pėr mediat, bėn tė ditur KosovaPress. Kryesia e LDK-sė zhvilloi sot njė takimin rreth dy orė, ku diskutoi rreth rishikimit tė marrėveshjes sė Bllokut dhe marrjes sė postit tė kryeministrit nga ana e LDK-sė dhe qė realizimi i asaj marrėveshje tė 10 qershorit, u pamundėsua nga vendimi i Gjykatės Kushtetuese.

HermesNews - ©2014