Video

19/11/2014 18:48:00

KOKSH, mirėnjohje pėr kampionėt

Presidenti Bezhani dhe pėrfaqėsues tė Komitetit Ekzekutiv pritėn Ekipin e Peshėngritjes, tė cilėt arritėn rezultate tė shkėlqyera nė Kampjonatin Botėror tė Peshėngritjes 2014 zhvilluar nė Kazakistan


TIRANĖ - Kampionėt e botės nė Peshėngritje, Romela Begaj dhe Daniel Godelli kanė marrė titullin e mirėnjohjes pėr rezultatet e arritura nga Komiteti Olimpik Kombėtar Shqiptar, gjatė njė ceremonie tė zhvilluar nė zyrat e KOKSH.

Sot nė zyrat e KOKSH, Presidenti Bezhani dhe pėrfaqėsues tė Komitetit Ekzekutiv pritėn Ekipin e Peshėngritjes, tė cilėt arritėn rezultate tė shkėlqyera nė Kampjonatin Botėror tė Peshėngritjes 2014 zhvilluar nė Kazakistan.

Presidenti Bezhani i falenderoi dhe u dorėzoi sportistėve Romela Begaj dhe Daniel Godelli, Titullin e Mirėnjohjes pėr rezultatet e arritura si Kampionė Bote nė kėtė evenimet, duke i uruar qė me rezultatet e mėtejshme tė arrijnė medaljet nė RIO 2016.

HermesNews - ©2014