Video

19/11/2014 00:50:58

Vllaznia pėrgėnjėshtron zėrat, Ranieri nuk lėviz

Lajmi i cili po qarkullonte nė lidhje me skuadrėn e Vllaznisė e cila po kėrkonte njė tranjer tė ri, ėshtė pėrgėnjėshtruar nėpėrmjet njė deklarate tė dhėnė pėr shtyp nga vetė drejtuesit e Klubit Shkodran tė cilėt e kanė postuar nė faqen e tyre zyrtare nė FacebookHermesNews - Lajmi i cili po qarkullonte nė lidhje me skuadrėn e Vllaznisė e cila po kėrkonte njė tranjer tė ri, ėshtė pėrgėnjėshtruar nėpėrmjet njė deklarate tė dhėnė pėr shtyp nga vetė drejtuesit e Klubit Shkodran tė cilėt e kanė postuar nė faqen e tyre zyrtare nė Facebook.

Nė deklaratė thuhet se skuadra e Vllaznisė e ka njė tranjer tė sajin dhe nuk kėrkon asnjė tjetėr. Mė tej sqaron opinionin publik dhe tifozėrinė e cila sė fundmi ėshtė dizinformuar nga media pas lajmit qė Ismet Munishi do tė vijė nė drejtim tė skuadrės veriore.

Mė poshtė lexoni deklartėn e plotė:

DEKLARATE PER SHTYP
Klubi i Futbollit Vllaznia ėshtė i detyruar qė pėrmes kėsaj deklarate pėr shtyp tė sqaroj mbarė opinionin sportiv shkodran e mė gjerė nė lidhje me lajmet qė kanė qarkulluar diten e sotme pėr gjoja njė ofertė qė gjoja i ėshtė bėrė trajnerit kosovar Ismet Munishi pėr tė marrė drejtimin e skuadres sonė.
Sė pari, duam tė sqarojmė se ka patur njė bisedė tė drejtorit sportiv Armir Grima me tė gjatė vizites sė tij nė Prishtine por pėrveē bisedes rreth situates qė po kalon Vllaznia nuk eshte diskutuar pėr ndonjė ofertė tė mundshme nė adresė tė tij pėr tė marrė drejtimin e ekipit tonė.
Sė dyti, edhe nėse do donim t'i bėnim njė ofertė kėtij trajneri, natyrisht qė ai nuk mund tė bėhet trajner i Vllaznise sepse ai ka vetėm liēensen UEFA B me tė cilen nuk mund tė drejtosh as ekip tė kategorisė sė parė nė Shqiperi dhe jo mė ekip tė Superliges.
Sė treti dhe ajo ēka ėshtė mė e rėndėsishmja, Vllaznia nuk ėshtė duke kėrkuar trajner. Ajo e ka trajnerin dhe ai ėshtė Baldo Raineri tek i cili kemi besim pėr ndryshimin e situates. Nėse do ishte pėr ta larguar kėtė trajner, do tė pranonim dorėheqjen e dhėnė prej vetė atij dy javė mė parė dhe fare lehtė mund tė kėrkonim njė trajner tjetėr. Kjo tregon se nuk kemi kėrkuar dhe nuk po kėrkojmė trajner sepse Vllaznia e ka trajnerin.
Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!
Klubi i Futbollit Vllaznia

Arbėr Meēenovi