Video

24/10/2014 15:26:50

Shqiperi - Serbi nė Shkoder tetor 2015

Edi Rama kryeministri shqiptar rikonfirmon: takimi i kthimit Shqiperi-Serbi do luhet nė Shkoder, nė njė stadjum tė ri olimpikHermesNews - Shkodra do ketė stadjumin e ri tė pėrfunduar brenda tetorit tė vitit 2015. Ndeshja e kthimit Shqiperi-Serbi do luhet nė stadjumin olimpik nė Shkoder me njė kapacitet 20 000 vende. Edi Rama kryeministri shqiptar nė konferencen pėr shtyp ku u shpreh i indinjuar nga vendimi i dhėnė nga UEFA pėr trazirat nė ndeshjen e Beogradit, Serbi-Shqiperi, ku pėrfaqėsuesja kuqezi humbet ndeshjen nė tavolin apo dhe denohet me 100.000 euro gjobė. Ai ndėr tė tjera foli edhe per restaurimin e stadjumit tė Shkodres "Loro Boriēi". Edi Rama kryeministri shqiptar: Nė mbyllje dua tė shtoj se sot kam marrė vendimin pėr t’i vėnė njė datė ēeljes sė dyerve tė stadiumit tė ri olimpik tė Shkodrės, me tė gjithė parametrat e UEFA-s natyrisht: 15 tetor 2015. Nė ndeshjen e kthimit Shqipėri – Serbi, duhet tė ketė vend pėr tė paktėn njėzet mijė zemra kuqezi."

Arbėr Meēenovi