Video

23/10/2014 02:04:00

Vllaznia humbet 1-2 me Mamurrasin por kualifikohet

Skuadra e Vllaznisė ka humbur sot nė ndeshjen e kthimit tė turit tė parė tė Kupės sė Shqipėrisė ndaj Mamurrasit me rezultatin 1-2 por ėshtė kualifikuar

HermesNews - Siē dihet, kuqeblutė patėn fituar ndeshjen e parė 2-0 dhe ndoshta prej kėsaj, loja e tyre nė ndeshjen e sotme nuk ėshtė ngjitur nė nivelin e pritshėm ndonėse trajneri Raineri kishte aktivizuar shumė prej titullarėve. Fonseka ka kaluar nė avantazh Mamurrasin nė minutėn e 22-tė. Vendasit mundohen tė barazojnė por kėtė e ka bėrė Dema vetėm nė minutėn e 49-tė. Kur u duk se ndeshja do mbyllej nė barazim, ka qenė Mihani qė ka shėnuar golin e dytė dhe tė fitores pėr miqtė tė cilėt kanė konfirmuar momentin jo tė mirė qė po kalon skuadra shkodrane. Megjithatė Vllaznia ėshtė nė turin e dytė ku do tė ndeshet me Kastriotin e Krujės.

Vllaznia- Mamurrasi 1-2
Vllaznia: Campironi, Pjeshka, Beqiri, Sykaj, Baci, Hajdari, Tafili, Dema, Kalaja (Vecaj 72’), Dibra, Cioffi (Kruja 85’). Tr: B. Raineri.
Mamurrasi: Bytyēi, Beqiri, Da Silva, Ēekiēi (Sulollari 70’), Abraham, Mihani, Ramadani, Fonseka, Lala (Shima 76’), Elmazi, Mancaku (Tushe 52’). Tr: Y. Zani
Shėnues: Dema 46’/ Fonseka 22’, Mihani 88’
Gjyqtarė: E. Hamiti, R. Ēokaj, P. Simoni (Lezhė)
Kartona tė verdhė: Tafili, Cioffi, Dema/ Da Silva, Ramadani