Video

24/06/2014 01:58:29

Neymar shkėlqeu nė fitoren e Brazilit

Me gola e filloi dhe mbaroi fazėn e grupeve braziliani Neymar, i cili po lė gjurmė gjatė kėtij edicioni tė Kupės sė Botės

HermesNews - Me gola e filloi dhe mbaroi fazėn e grupeve braziliani Neymar, i cili po lė gjurmė gjatė kėtij edicioni tė Kupės sė Botės. Brazili me lehtėsi ka kaluar edhe Kamerunin tė cilin e mposhti me rezultat 4-1.

Ishte sulmuesi i Barcelonės ai i cili i dha epėrsinė fillestare nikoqirėve gjatė minutės sė 17′. Megjithatė nuk kaloi shumė kohė Matip 26′arriti tė barazoi rezultatin. Por, Neymar “Selecaon”, e dėrgoi nė pushim me epėrsinė e njė goli.

Kjo nuk ishte e gjitha nga Brazili, ngase Fred dhe Fernandinho shėnuan edhe nga njė gol pėr skuadrėn e Luis Felipe Scolari, pėr tė mbyllur suksesshėm takimin dhe grupin nė pėrgjithėsi.

Brazili ėshtė lider i Grupit A, me 7 pikė, dhe nė 1/ 16 e finalės do tė luajė kundėr Kilit. Nė anėn tjetėr paraqitjet e Kamerunit gjatė kėtij viti ishin katastrofale dhe nuk arriti asnjė pikė.