Video

12/06/2014 08:00:10

Argjentina, Messi: 'Ėndėrroj tė fitoj Botėrorin'

Messi karikon ambjentin dhe shpreson nė njė finale kundėr Brazilit tė njė shoku te Barcelona: 'Do doja tė luaja kundėr Neymar'HermesNews - "Do ishte njė ėndėrr tė mund tė fitoja Botėrorin, dhe pėr si po shkojn gjėrat besoj se mund tja dalim". E zbulon Lionel Messi, sulmues i Argjentines, njė nga tė cilat, fitorja finale e kompeticionit. Kampjoni i Barcelones ka folur pėr Deport Tv ku ka shprehur edhe njė dėshirė njė finale tė mundshme: "Sikur tė luaja kundėr Neymar". Ndėrkohė pėrgatitet pėr debutimin e 16 Qershorit ndaj Bosnjes.

Messi beson dhe e shpreh lirishtė: "Besoj tė kem mėsuar ēfarė kam bėrė gabim nė kompeticionet e kaluar pėr tė mos pėrsėritur tė njėjtat gabime. Kam dėshir tė fitoj dhe jam i bindur tė bėj njė luftė". Shpresa e tifozave argjentinas ėshtė qė Messi tė mos ketė sėrishmi probleme fizike qė po e rrethojnė prej kohesh.

Arbėr Meēenovi