Video

24/03/2014 01:00:41

Barcelona thyen Real-in e 'pamposhtur'

Madridi vishet me ngjyrat kuqeblu. Nė stadiumin 'Santiago Bernabeu' triumfon Barcelona

HermesNews - Madridi vishet me ngjyrat kuqeblu. Nė stadiumin “Santiago Bernabeu” triumfon Barcelona. Njė ndeshje qė i ka pasur tė gjitha, gola, kartona dhe raste tė dyshimta tė cilat ndoshta kanė pėrcaktuar dhe fatin e ndeshjes. Me kėtė fitore ekipi i Tata Martino rihap La Liga-n dhe futet nė gare pėr fitimin e titullit kampion. Njė ndeshje me ritėm tė lartė, 90 minuta plot adrenalin dhe raste pėr gol. Nė fillim kanė gjetur avantazhin skuadra mike me Iniesta, me pas vjen dhe reagimi madrilen tė cilėt kalojn nė avantazh me Benzema. Skuadra e drejtuar nga Ancelotti humbet fushė, ku Barca fiton terren dhe arrin tė barazoj me Messi-n.

Pjesa e dytė do tė flasi gjatė, shumė raste tė dyshimta, qė tek penalltia e parė e Cristiano Ronaldo-s ku kėmba ėshtė jashtė zone por pėr gjyqtarin nuk ėshtė kėshtu i cili akordon 11 metėrsh. “Topi i Artė” shėnon pa problem, blancos nė avantazhė. Mė pas sėrishtė protagonistė gjyqtari i cili jep njė 11 metėrsh pėr Barcelonen, ku kontakti midis Neymar dhe Sergio Ramos ka qėnė, por braziliani ėshtė nisur nga nje pozicion jashtė loje. Argjentinasi shėnon dhe barazon rezultatin, ndėrsa mbrojtėsi spanjoll del me tė kuq. Reali me 10 lojtar. Tė dyja skuadrat sulmojnė, tek madrilenet duket dhe lodhja nervore e cila po ndikon nė anėn fizike. Barcelona sulmon me Iniesta i cili fiton njė penallti tjetėr. Sėrish Messi shėnon dhe ndeshja pėrfundon 3-4. Pėr tu theksuar qė Reali nuk humbiste prej 33 ndeshje, humbja e fundit ishte ndeshjen e pare kundėr Barcelones nė “Camp Nou. Njė ndeshje shumė e bukur e cila do tė futet nė histori si njė nga “El Classico” mė spektakolare.