Video

12/01/2014 00:01:47

Hull City mundet, Chelsea nė krye

Blutė fitojnė 2-0 me gola tė shėnuar nga Hazard dhe Torres dhe shkojnė nė krye +1 nga Arsenal dhe +2 nga Manchester City
HermesNews - Chelsea e Mourinhos pushton fushen e Hull City. Golat e fitores shėnuar nga Hazard e Torres, i dhurojne vendin e parė momental nė krye tė Premier. Tottenham kalon pėr 2-0 Crystal Palace me golat e shėnuar nga Eriksen dhe Defoe, i njejti rrezultat edhe per Everton (Barry e Miralas) qė fiton ndaj Norwich. Sunderland trondit 4-1 Fulham, ndėrsa West Ham (2-0) shkatėrron debutimin e Solskjaer nė pankinen e Cardiff City nė Premier. Fitore e minimale pėr Southampton me WBA (1-0). Manchester United kalon 2-0 Swansea e drejtuar nga Laudrup nė Old Trafford, falė golave tė shėnuar nė pjesen e dytė nga Valencia dhe Wellbeck. Tė dielen luajnė Manchester City dhe Liverpool nė fushat e Newcastle dhe Stoke, ndėrsa Arsenal luanė tė hėnen nė darkė nė fushen e Aston Villa. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

Arbėr Meēenovi