Video

06/01/2014 00:14:22

Juve ē'monton Romen. Ėshtė arratisje pėr titull

Bardhezinjtė mundin 3-0 verdhekuqtė fale golave tė shėnuar nga Vidal, Bonucci e Vucinic me penallti. Roma e mbyll takimin me 9 lojtarė pėr shkak tė pėrjashtimėve tė De Rossi dhe Costan

HermesNews - Pa "ndihmesa" e pa mėshire. Juventusi i Antonio Conte konfirmohet mbretėresha e kampionatit italian, qė nė janar arrin tė ketė arratisjen e vėrtet pėr titull.

Janė 10 fitoret rradhazi nė Serie A pėr bardhezinjtė (barazuar rekordi i 1932) dhe janė 8 pikėt avantazh ndaj verdhekuqve, me njė marrsh tė ēmendur: 49 pikė nė 18 ndeshje dhe 9 fitore nė po kaq ndeshje 9 nė "Juventus Stadium".

Golat mbajnė firmat e Vidal nė pjesėn e parė dhe tė Bonuccit dhe Vucinic me penallti nė pjesėn e dyte. Juventus supėriore nė mentalitet dhe Roma pozitive vetėm nė fillimin e ndeshjes, ku pėr 15-20 minuta ja arrin tė krijojė raste tė vėshtira nė porten e Buffon.

Skuadra e Garcias shpėrbėhet me kalimin e minutave derisa shembet, edhe psikologjikisht pas 2-0 nė fillim tė pjesės sė dytė. Pėrjashtimet e De Rossi dhe Castan (nė 2-0) dėshmojnė nervozimin dhe paaftėsinė e disa lojtarėve pėr tė duruar presionin.

Juve solide vdekjeprurse e gjithmonė e para. Kampionati i pėrfunduar ? Shpejt tė thuhet, por supėrioriteti i tė zotėve tė shtėpisė ėshtė evident. T'ia rrėmbėsh kėsaj Juve titullin e tretė rradhazi duket vėrtet njė mision i vėshtirė pėr momentin. Duartrokitje pėr arbitrin Rizzoli qė e drejtoi ndeshjen nė mėnyrė perfekte. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter