Video

01/12/2013 21:56:00

Futboll: Vllaznia-Kukėsi 1-2

Pjesa e parė ka folur mė mirė pėr kuqeblutė vendase

SHKODĖR - Njė ndėr sfidat mė tė rėndėsishme tė javės sė 13-tė tė kategorisė Superiore tė futbollit shqiptar, ajo Vllaznia-Kukėsi, e luajtur tė dielen nė stadiumin Loro Boriēi, ėshtė mbyllur me fitoren e skuadrės mysafire me rezultatin 1- 2.

Pjesa e parė ka folur mė mirė pėr kuqeblutė vendase, tė cilėt jo vetem se kaluan nė avantazh tė parėt nė minutėn e 35-tė me anė tė Semines, por edhe kontrolluan mė shumė lojėn. Miqtė nga Kukėsi, vetem pas pėsimit tė golit kanė filluar tė lėvizin mė shumė nė fushėn e lojės, por pa mundur tė shėnojnė nė portėn e malazezit tė Vllaznisė, Vujadinoviē.

Ndėrkohė, pjesa e dytė ėshtė krejt tjetėr pėr skuadrėn mike nga Kukėsi, e cila ka kryer edhe njė zėvendėsim duke larguar nga fusha rumunin Kristian Dragoi dhe duke aktivizuar nė vend tė tij, serbin Llazar Popoviē.

Shameti nė tė 53-tėn minutė barazon me kokė pas njė goditje nga kėndi tė ekzekutuar nga Hoxha. Vllaznia pėrpiqet tė reagojė pas pėsimit tė golit duke regjistruar dy raste tė njėpasnjėshme nė porten e Halilit tė Kukėsit, por do tė jenė sėrishmi kuksianėt, qė kėtė radhė me anė tė serbit Popoviē shėnojnė golin e dytė nė minutėn e 75-tė, gol qe mbeti nė fuqi si goli i fitores sė krejt ndeshjes nga ana e Kukėsit.

Nė konferencen pėr shtyp pas ndeshjes, trajneri Agim Canaj i Vllaznisė u shpreh pozitivisht nė pėrgjithėsi pėr lojėn e tė tijve, ndėrkohė qė vuri nė dukje sė rishmi gabimet e pafalshme nė mbrojtje e kane ndeshkuar Vllaznine. Ndersa tekniku i Kukesit, kosovari me pasaportė turke, Naxhi Shensoi, duke vlerėsuar lojėn e futbollistėve tė tij, pranoi se tashmė me fitoren e katėrt radhazi qė skuadra qė ai drejton realizoi nė Shkodėr, ėshtė e denjė pėr tė pretenduar nė fitimin e titullit kampion. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter