Video

16/11/2013 21:13:35

22 ekipet e kualifikuara ne boteror

Nga 32 vende qe do te marrin pjese (shorti me 6 dhjetor), jane edhe 10 vende qe presin kualifikimin.


TIRANE - 22 ekipe, duke perfshire vendin organizator Brazilin, jane kualifikuar deri tani per ne Boterorin 2014, nderkohe qe javen e ardhshme do te luhen ndeshjet e play off.

Nga 32 vende qe do te marrin pjese (shorti me 6 dhjetor), jane edhe 10 vende qe presin kualifikimin. Nga zona evropiane jane kualifikuar Holanda, Italia, Belgjika, Zvicra, Gjermania, Spanja, Anglia, Rusia dhe Bosnja.

Nga zona e Azise jane kualifikuar Japonia, Australia, Irani, Koreja e Jugut. Nga Amerika e Jugut jane kualifikuar Brazili (vendi organizator), Argjentina, Kolumbia, Kili, Ekuadori.

Nga zona e CONCACAF (Amerika e Veriut, Qendrore dhe Karaibet) jane kualifikuar SHBA, Kosta Rica, Hondurasi. Nga zona e Oqeanise nuk ka te kualifikuar ende. Nga zona e Afrikes eshte kualifikuar Nigeria. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013