Video

23/09/2013 13:00:02

Balotelli humbet penalltine e pare

''Super Mario'' gjuajti nje penallti ne te djathte te portierit Pepe Reina, por portieri spanjoll i Napolit e priti ate ('61)


TIRANE - Sulmuesi i AC Milan, Mario Balotelli, ka humbur ne 22 raste, penalltine e pare ne futbollin profesionist, te dielen ne ndeshjen e humbur me Napolin (2-1) per javen e 4-t te kampionatit te Italise. Kur Milan ishte ndeshkuar 2-0 nga Napoli, "Super Mario" gjuajti nje penallti ne te djathte te portierit Pepe Reina, por portieri spanjoll i Napolit e priti ate ('61). Balotelli menjehere vuri te dyja duart ne koke: ishte humbja e tij e pare ne karriere. Me pare, ai ka shenuar me sukses: nje panallti per Inter, 8 per Manchester City, 7 per AC Milan e 3 per Italine, plus 2 penallti pas kohes shtese, nje per Inter, nje per perfaqesuesen. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013