Video

11/08/2013 18:34:41

Ivanov fiton medaljen e pare per Rusine

Atleti rus i dha vendit medaljen e pare


TIRANE - Atleti rus, Aleksandr Ivanov, i dha vendit prites te kampionatit boteror 2013 te atletikes medaljen e pare ne 20 km ecje sportive, me kohen 1 ore, 20 minuta 58 sekonda, te dielen ne Moske. Ivanov, 20 vjeē, doli para kinezit Ding Chen, kampion olimpik ne 2012 (1h 21:09.) dhe spanjollit Miguel Angel Lopez (1h 21:21.).

HermesNews - ©2013