Video

19/11/2014 18:54:36

PD ngushėllon familjet e viktimave

Deputetėt dhe strukturat e Partisė Demokratike gjenden pranė familjeve dhe tė afėrmve tė viktimave nė kėtė ditė dramatike pėr to


TIRANE - Zėdhėnėsja e PD-se, Oriela Nebijaj, nepermjet nje deklarate per shtyp, beri te ditur sot se Partia Demokratike i shpreh ngushėllime familjarėve tė viktimave nė Qarkun e Lezhės dhe kėrkon nga qeveria tė marrė masa tė menjėhershme. “Deputetėt dhe strukturat e Partisė Demokratike gjenden pranė familjeve dhe tė afėrmve tė viktimave nė kėtė ditė dramatike pėr to”, theksoi ajo. “Ne dėnojmė reagimin me vonesė dhe tė pakordinuar tė qeverisė, e cila si gjithnjė ėshtė prezente nė ekran por mungon aty ku duhet, aty ku njerėzit kanė nevojė”, vuri ne dukje zedhenesja, duke shtuar se “nuk ka asnje plan prej qeverise dhe Edi Rames pėr tė marrė masa parandaluese, asnjė vizion pėr kėto zona qė gjithnjė vuajnė nga reshjet dhe nga moti i keq i dimrit”.

HermesNews - ©2014