Video

18/11/2014 20:14:28

Rama sot nė Presidencė pėr Bankėn

Takimi i Kryeministrit me Presidentin Nishani vjen edhe njė ditė pasi Presidenca u ankua pėr buxhetin qė i ėshtė pėrcaktuar pėr vitin 2015


TIRANE - Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot paradite njė takim nė presidencė me Kreun e Shtetit Bujar Nishani. Edhe pse ende nuk ka njė njoftim zyrtare pėr ēėshtjen e kėtij takimi qė zgjati 20 minuta, por mendohet se ėshtė diskutuar pėr zgjedhjen e anėtarėve tė Kėshillit Mbikqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė dhe Guvernatorit tė ri. Por takimi i Kryeministrit me Presidentin Nishani vjen edhe njė ditė pasi Presidenca u ankua pėr buxhetin qė i ėshtė pėrcaktuar pėr vitin 2015. Pėrmes njė letre drejtuar kreut tė Kuvendit dhe krerėve tė grupeve parlamentare Presidenti Nishani theksonte se fondi pėr Presidencėn ėshtė ulur me 3.4%, ēka rrezikon disa prej aktiviteteve qė ky institucion ka nė axhendė pėr tė organizuar pėr vitin qė vjen.

HermesNews - ©2014