Video

18/11/2014 14:52:30

Termet 5.4 balle afer Athines

Ishulli Eubea tronditet gjate mesnates
GREQI- Nje termet me magnitude 5.4 balle sipas shkalles Rihter, ka goditur gjate nates ishullin Eubea ne veri te Athines. Termeti eshte ndjere jo pak edhe ne kryeqytetin grek. Informacioni behet i ditur nga Instituti Amerikan i Gjeofizikes ne rajon.

Edhe dy tronditje te tjera jane ndjere perreth kryeqytetit gjate mesnates. Ka patur shume telefonata neper rajonet e policise dhe zjarrfikeseve nga persona te alarmuar per renien e objekteve, por deri tani nuk ka patur asnje informacion per viktima ne njerez.

Epiqendra e termetit eshte lokalizuar ne jug-lindje te qytetit Prokopion ne ishullin Eubea, zona e lidhur me Athinen vetem ne nje distance tokesore prej 120 kilometrash.

Edison Myrteza