Video

17/11/2014 19:16:36

Evitojmė incidentet me turqinė

Venizelos: ''pėrshkallėzimi ushtarak nuk e ka ndihmuar kurrė Greqinė dhe rajonin''


ATHINĖ - Jemi nė gatishmėri pėr tė evituar mundėsinė e njė incidenti tė nxehtė me Turqinė, i ka theksuar gazetės greke Real News, nėnkryetari i qeverisė dhe ministėr i Jashtėm i Greqisė, Evangjelos Venizelos. ”Ne bėjmė lėvizje tė drejtėpėrdrejta me qėllim qė tė evitojmė shkallėzimet, sepse pėrshkallėzimi ushtarak nuk e ka ndihmuar kurrė Greqinė dhe rajonin”, theksoi zyrtari i lartė grek. ”Eshtė tjetėr gjė tė thuash kam njė korracė mbrojtėse, se kam njė fuqi evituese dhe po tė nevojitet ta pėrdor, dhe tjetėr tė pėrfshihesh nė kriza, tė cilat nuk kanė perspektivė, nuk kanė kuadėr strategjik dhe gjithmonė shkaktojnė situata tė dėmshme, tė cilat fatkeqėsisht konsolidohen”, shtoi Venizelos.

HermesNews - ©2014