Video

17/11/2014 18:01:25

Dy kantierė tė hapur tė punėsimit nė vend

Viti 2015 fillon me kontrollin shėndetėsor bazė falas pėr personat nga 40 deri 65 vjeē. Sistem shėrbimi i urgjencės shėndetėsore nė njė nivel tė ri. Transport falas pėr 11 mijė mėsues dhe 30 mijė nxėnės qė nė zonat mė tė vėshtira tė vendit


TIRANE - Duke folur pėr punėsimin, Kryeministri Rama pėrmendi njė fond tė mbėshtetjes sė punėsimit prej 4.5 milionė dollarė. "E kemi rritur fondin kėtė vit, me tendencė qė ky fond tė vazhdojė tė rritet vitet e ardhshme. Duke folur pėr arsimin, Kryeministri Rama tha se, "sa i pėrket arsimit dhe shėndetėsisė jemi nė kushte kur i kemi tė dy kantiere tė hapura plotėsisht. Jemi pėrballė njė sfide tė pėrbashkėt pėr tė rritur kapacitetet e trupės mėsimdhėnėse". Kryeministri Rama tha gjithashtu se do tė mundėsohet transport falas pėr 11 mijė mėsues dhe 30 mijė nxėnės qė nė zonat mė tė vėshtira tė vendit. Viti 2015 fillon me kontrollin shėndetėsor bazė falas pėr tė gjithė personat nga 40 deri 65 vjeē. Duam tė ngrejė sistemin e shėrbimit e urgjencės shėndetėsore nė njė nivel tė ri.

HermesNews - ©2014