Video

03/11/2014 16:48:07

Mjedisi dhe dy nismat tė reja

Nisma qė synojnė mbėshtetjen e praktikave tė qėndrueshme tė menaxhimit tė tokės dhe rritjes sė pėrfitimeve monetare dhe jomonetare tė komuniteteve


TIRANĖ - Ratifikimi i dy marrėveshjeve nė fushėn e mjedisit dhe infrastrukturės, mes qeverisė shqiptare dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, u miratuan sot nga Komisioni Parlamentar i Ekonomisė. “Marrėveshja e huasė pėr projektin e shėrbimeve mjedisore” dhe “Marrėveshja e grantit, qė vepron si Agjenci zbatuese pėr Fondin Global tė mjedisit pėr projektin e shėrbimeve mjedisore” , janė dy nismat qė synojnė mbėshtetjen e praktikave tė qėndrueshme tė menaxhimit tė tokės dhe rritjes sė pėrfitimeve monetare dhe jomonetare tė komuniteteve, nė zona tė caktuara tė projektit, qė shtrihen kryesisht nė zona tė ngritura rurale, tė prekshme nga erozioni. Data e pėrfundimit tė kėtyre projekteve ėshtė 30 shtator 2019.

HermesNews - ©2014