Video

29/10/2014 17:13:46

Mbyllet panairi botėror nė Paris

Puka u radhit pėrpara turistit francez nė prezantimin e vendit tė vet pėrkrah shteteve si, Amerika, Brazili, Australia


TIRANĖ - Nė Panairin botėror tė turizmit tė zhvilluar nė Paris me datė 26 - 28 shtator, pėrherė tė parė Shqipėria u paraqit pėrpara turistit francez me prezantimin e Pukės, me natyrėn e specifikat e relievit malor - ujor, ushqimin e freskėt, tradicional dhe natyral qė Puka ka si rreth. Puka u radhit pėrpara turistit francez nė prezantimin e vendit tė vet pėrkrah shteteve si, Amerika, Brazili, Australia, Argjentina, Rusia, Kina, Maroku, Irani, e shumė vende tė tjera me potencial turistik tė pakrahasueshėm nė zhanerin e turizmit tė aventurės. Shoqata ‘Dajti Alpino Turistik’, e cila bėri edhe kėtė prezantim, u mbėshtet nga Agjencia Kombėtare e Turizmit (AKT) me materiale promocionale, tė cilat u mirpritėn me njė interes tė madh nga tė pranishmit.

HermesNews - ©2014