Video

26/10/2014 15:03:10

Krahė si tė Michelle Obames

Rritet numri i operacioneve plastike tek krahėt pėr t'i ngjarė sa mė shumė modelit tė zonjave tė ekranit si Michelle Obama


USA - Rriten gjithnjė e mė shumė kėrkesat pėr operacione plastike apo lifting tek pjesa e krahėve. Kjo pėr t’i ngjarė sa mė tepėr modelit tė zonjės sč parė amerikane, Michelle Obama, e cila me tonicitetin dhe masėn muzkuloze qė i japin njė formė tė hijshme krahėve tė saj, ka frymėzuar me qindra gra amerikane pėr tė bėrė njė ndėrhyrje tek krahėt. Moda mesa duket po fillon tė pėrhapet edhe nė Europė.

“Doktor, dua tė mė bėsh krahėt si ato tė Michelle Obamės”. Shifrat flasin qartė, nė Amerikė numri i operacioneve tė brakioplastikės, pra i krahėve, ėshtė rritur rreth 50 herė mė shumė nė 10 vitet e fundit. Michelle qė nė daljet e saj tė para publike ėshtė paraqitur me veshje me dekolte ne dukje duke tėrhequr vėmendjen e shumė fansave me tonicitetin e arteve tė sipėrme.

Por Michelle nuk ėshtė e vetme nė kėtė drejtim, pasi janė tė shumta divat e tjera tė cilat frymėzojnė pjesėn mė tė madhe tė grave qė u nėnshtrohen operacioneve plastike pėr tė pasur njė paraqitje sa mė tė hijshme, megjithė rreziqet qė kjo parashron. Shumė tė preferuara janė edhe Jennifer Lopez, Madonna, Jennifer Aniston, Beyonce, etj. , por ēuditėrisht janė krejt tė papreferuara idhuj tė njohur si Victoria Beckam apo Angelina Jolie. Amerikanet i thonė jo krahėve tė holla duke preferuar njė trup tė shėndetshėm por muskuloz dhe tė tonifikuar. Shifra qė shpenzojnė zonjat amerikane pėr t’i ngjarė sa mė shumė idhujve tė ekranit, ėshtė dicka rreth 9 dhe 12 mijė dollarė. Pėr fat tė kirugėve.

Moda e estetikės sė krahėve po pėrhapet edhe nė Europė, edhe pse me ritme shumė tė ngadalta nė krahasim me Shtetet e Bashkuara. Kjo si duket edhe pėr shkak tė shenjave qė ky operacion lė ne mėnyrė tė pashmangshme mbi trupin e zonjave. Ndaj u besohen kėshillave tė mjekėve pėr tė patur njė efekt tė tillė tek krahėt por nė mėnyrė krejt natyrale, pa ndėrhyje, duke ndjekur njė dietė tė pėrshtatshme dhe shumė gjimnastikė.

Daniela Vathi