Video

13/10/2014 16:16:32

Europa ''OK'' bregdetit tė vlorės

Rama, komisioni Europian do tė financojė zgjerimin e bregdetit tė vlorės


TIRANE - Vija bregdetare e Vlorės do tė financiohet pjesėrisht nga Komisioni Europian. Kjo i jep dritėn e gjelbėr rikonstruksionit tė saj pėrfundimtar. Lajmi u dha nga Kryeministri Rama nė Facebook, qė vetėm pak minuta mė pas tha se po nga kjo do tė financohen dhe "pemet e larta 6m". Financimi parashikon dhe zgjerimin e hapėsirės ranore.

HermesNews - ©2014