Video

02/10/2014 19:30:41

Telekom Italia Sparkle takim nė Tiranė

Qėllimi i vizitės sė drejtuesve tė kompanisė italiane ishte njohja me potencialet e vendit tonė me qėllim investimin nė fushėn e teknologjisė


TIRANE - Nė kuadėr tė takimeve tė shpeshta dhe nismave pėr prezantimin e shqipėrisė dhe munėsive reale qė ajo ofron pėr investitorėt vendas dhe tė huaj, Kryetari i Grupit tė Deputetėve pėr mbėshtetjen e investimeve italiane nė Shqipėri Artan Gaēi zhvilloi njė takim nė ambjentet e Kryesisė sė Kuvendit me drejtues tė kompanisė “Telekom Italia Sparkle”. Qėllimi i vizitės sė drejtuesve tė kompanisė italiane ishte njohja me potencialet e vendit tonė me qėllim investimin nė fushėn e teknologjisė, IT etj. Gjatė takimit deputeti Artan Gaēi i njohu drejtuesit e kompanisė italiane me pėrmiresimin e klimės sė biznesit nė Shqipėri, lehtesimin e investitorėve nga taksat dhe procedurat burokratike. Gjithashtu zoti Gaēi duke folur konkretisht pėr mundėsitė e bashkėpunimit dhe investimit nė vendin tonė tė kapitalit italian nėnvizoi faktin se Qeveria dhe Grupi i deputeteve qė ai kryeson po bėjnė njė punė tė madhe sa i pėrket ndryshimit tė imazhit tė Shqipėrisė nė shtetin fqinj, Itali, imazh qė sipas deputetit Gaēi po ndryshon nga dita nė ditė.

HermesNews - ©2014