Video

30/09/2014 14:47:20

Pastrimi i afrohet veriut

Rama; ''Lumi i Lezhės ku derdheshin plehrat e rriteshin ferrat qė i kishin zėnė fytyrėn e frymėn qytetit verior qė po rilind''


TIRANĖ - Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot nė rrjetin social Facebook, foto nga Lumi i Lezhės, ku tregohet se vazhdon pastrimi i territorit tė vendit nga plehrat. “Lumi i Lezhės ku derdheshin plehrat e rriteshin ferrat qė i kishin zėnė fytyrėn e frymėn qytetit verior qė po rilind”, shkruan Rama, i cili po zhvillon sot njė vizitė nė Lezhė. Aksioni pėr pastrimin e territorit nga plehrat ka kaluar disa faza, si ajo e sezionit turistik ku u pėrfshi dhe Ministria e Mbrojtjes dhe Ministria e Mjedisit, ndėrkohė qė ėshtė shtrirė nė mbarė vendin.

HermesNews - ©2014