Video

18/08/2014 14:52:33

Sa herė fiton mė shumė Drejtori ?

Qendra pėr Pagat e Larta nė Britani, ka zbuluar se drejtorėt e kompanive tė kuotuara nė bursa fitojnė 143 herė mė shumė se punonjėsit qė kanė


LONDĖR - Drejtuesit e kompanive tė kuotuara nė Bursėn e Londrės fitojnė mesatarisht 143 herė mė shumė se sa punonjėsit e tyre, sipas njė studimi tė publikuar sot nga njė shoqatė qė analizon diferencėn mes pagave. "Kėto tė dhėna tregojnė njė rritje tė jashtzakonshme tė pagesave pėr drejtuesit nė krahasim me shumicėn e punonjėsve britanikė qė prej tre dekadash", theksoi zyra High Pay Centre nė publikimin e kėtij raporti. Pėr tė arritur nė kėtė rezultat, ajo krahasoi, pėr ēdo kompani tė kuotuar nė Bursė, rrogėn e plotė tė drejtorit tė pėrgjithshėm me rrogat mesatare tė punonjėsve tė tė njėjtės kompani. Pagat e drejtueseve, qė pėrfshijnė rrogat plus bonusat dhe elementė tė tjerė qė variojnė, deklarohen nga kompanitė nė raportin e tyre vjetor.

HermesNews - ©2014