Video

02/08/2014 16:42:15

Emiratet e bashkuara ēudisin prapė

Dubai ka njoftuar se do tė ndėrtojė qendrėn mė tė madhe tregtare nė botė


EMIRATET E BASHKUARA ARABE - Tashmė konsideruar si kryeqyteti i blerjeve, qyteti-emirat i Dubait ka njoftuar se do tė ndėrtojė qendrėn mė tė madhe tregtare nė botė, njė qytet i vėrtetė i rilidhur me rrugėt tregtare tė mbuluara pėr t’i shpėtuar motit tė nxehtė. ”Qendra tregtare “Mall of the world” qė do tė shtrihet nė njė sipėrfaqe prej 743 000 metra katrorė do tė bashkohet me njė rrjet tė rrugėve tregtare, temperatura e tė cilave do tė jetė e kontrolluar”, njoftoi dje nė mbrėmje qeveria e Dubait nė njė komunikatė. Kompleksi ”Mall du monde” do tė pėrfshijė gjithashtu kėndin mė tė madh tė lojrave nė botė si dhe njė lagje kulturore ku do tė vendosen teatrot dhe do tė lidhet me qindra hotele dhe apartamente tė mobiluara.

HermesNews - ©2014