Video

27/06/2014 13:40:47

Nuk kemi me nevojė pėr ndihma

Kryeministri grek pret qė vendi i tij tė lėrė pas recesionin


ATHINE - "Athina nuk kėrkon paketė tė tretė ndihme financiare", ėshtė titulli i njė fragmenti tė intervistės sė kryeministrit grek, Antonis Samaras qė botohet nė faqen elektronike tė gazetės ekonomike gjermane Handelsblatt. "Kryeministri grek pret qė vendi i tij tė lėrė pas recesionin. Dhe pėrsa i pėrket reduktimit tė borxhit, kryeministri sheh progres. Kjo vazhdon tė thotė punė pėr vendin e tij", citon nė hyrje tė shkrimit gazeta dhe vazhdon se "Greqisė nuk i nevojitet njė paketė e tretė ndihme, pas pėrfundimit tė pagesave tė BE-sė kėtė vit. Dhe nuk sheh pėr dy vitet e ardhshme njė vakum financiar qė do t’i bėnte tė nevojshme kreditė e mėtejshme tė ndihmės". Pėr Greqinė, kjo do tė thotė se do tė vazhdojė tė punojė pėr reformat strukturore dhe se do tė vazhdojė politikėn fiskale.


Promo

HermesNews - ©2014