Video

31/05/2014 17:29:40

Tė ardhurat nga TVSH-ja 15,7%

Krahasuar me katėrmujorin e njė viti mė parė (2013) u mblodhėn 8.223 milionė lekė mė shumė


TIRANE - Tė ardhurat e mbledhura nga TVSH-ja nė buxhet gjatė katėrmujorit tė parė tė kėtij viti janė 15.7 % mė tė larta se sa planifikimi nė fillim tė vitit. Sipas tė dhėnave tė publikuara nga ministria e Financave, tė ardhurat e mbledhura nga tatimi mbi vlerėn e shtuar llogariten pėr periudhėn janar-prill 40.626 milionė lekė nga 35.100 milionė lėkė tė planifikuara. Krahasuar me katėrmujorin e njė viti mė parė (2013) u mblodhėn 8.223 milionė lekė mė shumė. Gjatė periudhės janar-prill 2013 u mblodhėn 32.403 milionė lekė tė ardhura si TVSH. Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar (TVSH) zbatohet ndaj mallrave dhe shėrbimeve brenda territorit tė Shqipėrisė.

HermesNews - ©2014