Video

27/05/2014 16:14:05

Prioritet pėr punėsimin profesional

Mė shumė se 25 kompani tė pėrzgjedhura dhe shkolla tė formimit dhe arsimit profesional nga e gjithė Shqipėria morėn pjesė sot nė Panairin Kombėtar tė Firmave Ushtrimore


TIRANE - Tė rinjtė qė vazhdojnė arsimin profesional, do tė jenė tė parėt pėr punėsim. Kėshtu ėshtė shprehur Ministri Veliaj ditėn e martė nė Panairin Kombėtar tė Firmave Ushtrimore. Mė shumė se 25 kompani tė pėrzgjedhura dhe shkolla tė formimit dhe arsimit profesional nga e gjithė Shqipėria morėn pjesė sot nė Panairin Kombėtar tė Firmave Ushtrimore. Nė panair u prezantuan biznese virtuale tė krijuara nga studentėt e shkollave tė formimit professional. Nė aktivitet ishin tė pranishėm Ministri i Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, Erion Veliaj, Ambasadori i Austrisė nė Shqipėri Thomas Schmol dhe Drejtori Menaxhues i Agjencisė Austriake tė Zhvillimit, Martin Ledolter. Sipas Ministrit tė MMSR, askush mė tepėr sesa tė rinjtė qė vazhdojnė shkollat profesionale nuk do tė kenė mundėsi tė punėsohen.

HermesNews - ©2014