Video

14/05/2014 11:50:53

Ndahet kėsti pėr ish tė pėrndjekurit

Veliaj, nuk ėshtė ēėshtje politike, nuk duhet politizuar dhe nuk mund tė jemi njė shoqėri ku dikush merr 2 apo 3 kėste e dikush asnjė


TIRANE - Ministri i Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, Erion Veliaj, nė njė takim tė organizuar ditėn e mėrkurė, nė ambientet e ministrisė, ndau kėstin pėr ish tė pėrdjekurit politikė, qė nuk kanė marė asgjė nė 23 vjet. Ministri Veliaj duke kėrkuar mirėkuptimin e tė gjithė ish tė pėrndjekurve politikė tha se "kjo nuk ėshtė ēėshtje politike dhe nuk duhet politizuar dhe nuk mund tė jemi njė shoqėri ku dikush merr 2 apo tre kėste e dikush asnjė". Gjatė fjalės sė tij, Veliaj theksoi se "kjo qė po bėjmė sot ėshtė njė gjė e drejtė , do doja ndihmėn tuaj, sepse fillimisht duhet t’i japim atyre qė s’ kanė marrė asgjė nė 23 vjet, duke kaluar burokracira dhe duke mos parė asnjė qindarkė", shtoi Veliaj.

HermesNews - ©2014