Video

02/05/2014 12:04:46

Deri mė 4 Maj aplikimi tek kompanitė

Aplikimi nė kompanitė qė do tė punėsojnė tė rinj apo gra e vajza do tė vazhdojė deri nė 4 maj


TIRANE - Ministri i mirėqėnies sociale dhe rinisė Erion Veliaj, nė ditėn e fundit tė panarit tė punės, ishtė i pranishėm sė bashku mė Kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta. Veliaj tha se "aplikimi ne kompanite qė do tė punėsojnė tė rinj apo gra e vajza do tė vazhdojė deri nė 4 maj. Aplikimi pėr t’u punėsuar pėr tė gjitha programet e lanēuara ditėn e djeshme, siē ėshtė programi i punėsimin te tė rinjve, pėr vajzat dhe gratė, pėr njerėzit mė aftėsi tė kufizuar, pėr tė sapodiplomuarit, do tė mundėsohet jo vėtėm nė zyrat e punės, por edhe online nė adresėn: Shpk.gov.al". Lidhur me afatin e shpalljes sė kompanive pėr fondin e ēelur prej 2.7 milion dollarė, Veliaj tha se ai do te behet mė 25 maj, nė bazė tė numrit tė njerėzve tė punėsuar duke iu pėrmbajtur programeve tona, siē janė tė rinjtė, vajzat etj,, u shpreh Veliaj.

HermesNews - ©2014