Video

02/05/2014 11:34:59

Ja vendet e punės qė u hapėn nė panair

Nė sektorin bankar janė 100 vende pune, nga kompanitė celulare ofrohen gjithashtu 100 vende tė tjera pune; 100 vende pune ofrohen dhe nga kompanitė e e


TIRANĖ - 6200 vende pune janė hapur nė Panairin e Punės nė Tiranė. Kryeministri Edi Rama publikoi tė dhėnat nė faqen e tij nė facebook. Nė sektorin bankar janė 100 vende pune, nga kompanitė celulare ofrohen gjithashtu 100 vende tė tjera pune; 100 vende pune ofrohen dhe nga kompanitė e sigurimeve. Nė telekomunikacion dhe Call Center ofrohen mė shumė vende pune nė Panair, 2300 vende pune ne kompani si Teleperformacė, Albacall, Infocall, Future Generation etj. Edhe industria fason ofron njė numėr tė konsierueshėm vendesh pune, 2000 tė tillė. Ndėrsa industria e ndėrtimit ofron 1500 vende pune nė kompani si, Limaku, Berald, Aymen, Agicons. Ndėrkohė qė nė sektorė tė tjerė ofrohen 100 vende tė tjera pune.

HermesNews - ©2014