Video

01/05/2014 15:12:50

Tė ardhurat nga tvsh, 12,5% mė shume

Krahasuar me tremujorin e njė viti mė parė (2013) u mblodhėn 4,771 milionė lekė mė shumė


TIRANE - Tė ardhurat e mbledhura nga TVSH-ja nė buxhet gjatė tremujorit tė parė tė kėtij viti janė 12.5 % mė tė larta se sa planifikimi nė fillim tė vitit. Sipas tė dhėnave tė publikuara nga ministria e Financave, tė ardhurat e mbledhura nga tatimi mbi vlerėn e shtuar llogariten pėr muajin pėr periudhėn janar-mars 28,677 milionė lekė nga 25,500 milionė lėkė tė planifikuara. Krahasuar me tremujorin e njė viti mė parė (2013) u mblodhėn 4,771 milionė lekė mė shumė. Gjatė periudhės janar-mars 2013 u mblodhėn 23.906 milionė lekė tė ardhura si TVSH. Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar (TVSH) zbatohet ndaj mallrave dhe shėrbimeve brenda territorit tė Shqipėrisė.

HermesNews - ©2014