Video

11/03/2014 12:07:28

Fillon pagesa e borxheve ndaj biznesit

Ahmetaj, ''...do tė ndėrtojmė njė plaformė bashkėpunimi me dhomat e biznesit''


TIRANE - Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se “ka filluar pagesa e borxheve tė qėverisė ndaj biznesit”.

Gjatė njė tryeze tė rrumbullakėt me Kryetarėt e Dhomave tė Tregtisė dhe Industrisė sė 12 qarqeve tė vendit, ministri Ahmetaj shprehu bindjen se “ju ndjeni ndryshimin thelbėsor nė klimėn e biznesit. Ne do tė ndėrtojmė njė plaformė bashkėpunimi me dhomat e biznesit”.

Duke iu drejtuar kryetarėve tė Dhomave tė Tregtisė dhe Industrisė sė 12 qarqeve tė vendit, Ahmetaj tha se “duhet tė jeni mė tė konsoliduar nė kėrkesat tuaja drejtuar qeverise . Projektligji pėr faljen e gjobave elektorale ėshtė mėsim pėr tė gjitha qeveritė qė nuk mund tė luajnė politikisht me biznesin”.

Ministri Ahmetaj tha gjithashtu se lajmi i mirė pėr ekonominė shqiptare ėshtė se konsumi ka filluar tė rrritet.

HermesNews - ©2014