Video

17/02/2014 14:16:32

15 milion Euro pėr Personat me Aftėsi tė Kufizuar

Tė drejtat e kėsaj kategorie tė shoqėrisė shkelen edhe nė Shqipėri, pranaj BE kėrkon tė respektohen tė drejtat e tyre dhe tė jenė tė barabarta me pjesėn tjetėr tė shoqėrisė dhe tė jenė tė integruar nė tė gjitha fushat
TIRANE - Ambasadori i Bashkimit Europian Ettore Sequi, tha sot se BE ka hartuar njė projekt me vlerė €15 milionė euro pėr personat me aftėsi tė kufizuar. Ambasadori u bėri thirrje institucioneve shtetėrore tė mos bėhen pengesė pėr akses nė drejtėsi pėr PAK, njė element ky, sipas tij, mjaft i rėndėsishėm nė njė shoqėri demokratike. “Tė drejtat e kėsaj kategorie tė shoqėrisė shkelen edhe nė Shqipėri, pranaj BE kėrkon tė respektohen tė drejtat e tyre dhe tė jenė tė barabarta me pjesėn tjetėr tė shoqėrisė dhe tė jenė tė integruar nė tė gjitha fushat”, tha ambasadori Sequi. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014